Виховна робота

Екологічне виховання-це цілеспрямований процес залучення дітей до природних цінностей людства й конкретного суспільства; формування відповідних моральних якостей, навичок і звичок.
Найбільш сприятливий для роз’яснення завдань екологічного виховання-це дитинство. Маленька дитина пізнає світ із відкритою душею й серцем. Яким буде її ставлення до цього світу, чи навчиться вона бути господарем, який любить і розуміє природу-залежить від її виховання в сім’ї і дитячому садку. Усе, чого діти навчилися у дитячому садку, які вміння й навички опанували-буде доброю основою для подальшого життя.
Наш садок працює за екологічним вихованням.
Мета екологічного виховання:
-виховання любові, чуйності, доброзичливого ставлення до об’єктів природи;
-виховання потреби у спілкуванні з природою, уміння спостерерігати й відчувати її красу й гармонію;
-розвиток інтересу, прагнення до пізнання природи;
-виховання культури поведінки, відповідальності за свої вчинки у природі;
-формування здатності та вмінь піклуватися про природні об’єкти та своє здоров’я;
-екологічно спрямована діяльність.
Усі заходи, що організують вихователі у роботі з екологічного виховання мають відповідати вимогам програми нового типу « Я у Світі», що ґрунтується на принципі природо відповідальності, і допомогти в організації сфери життєдіяльності дитини.
Завдання екологічного виховання:
- Формувати системи елементарних знань про предмети та явища навколишнього середовища як умови життя особистості в сучасному суспільстві;
- Набуття навичок розумової праці, удосконалення дослідницьких умінь,що виявляються в аналізуванні, систематизуванні, пояснення, доведенні, міркуванні;
- Цілеспрямоване керівництво вихователя розвитком мислення дитини під час ознайомлення із природою, дотримання чітко сформульованого плану;
- На етапах опанування нового матеріалу, повторення, практичного застосування набутих знань і навичок доцільно опанувати метод моделювання природних об’єктів і явищ (діти із задоволенням експериментують, вирощують квіти, саджають насіння).
Процеси, що відбуваються, навчають дітей розкутості, обережності,дбайливого ставлення, уміння берегти, цінувати природні явища.